Duńska, francuska i niemiecka plakietka ekologiczna

  • PDF

Duńska plakietka znak drogowy

Uwaga: od 14 do 25 lipca trwa przerwa w realizacji ekologicznych plakietek. Można składać wnioski, ale będą one realizowane po 25 lipca.

Nasza firma wyrabia plakietki ekologiczne potrzebne do wjazdu w strefach ekologicznych w Dani, Anglii, Niemczech i Francji.

Duńska plakietka ekologiczna – wszystko, co powinniśmy o niej wiedzieć.

Kto musi mieć plakietkę?
Od 1 listopada 2011 roku wszystkie pojazdy z silnikiem Diesla o masie powyżej 3,5 tony oprócz posiadania certyfikowanego filtra cząstek stałych lub co najmniej spełniania wymogów normy Euro 4, muszą mieć umieszczoną za przednią szybą duńską plakietkę ekologiczną.
Zgodnie z prawem nie wystarczy już więc fakt, że ciężarówka lub autobus spełnia wymagania normy Euro 4 lub ma zamontowany certyfikowany filtr cząstek stałych. Jeśli pojazd nie spełnia duńskich wymagań, jego właściciel może zostać ukarany grzywną w wysokości do
20 000 koron duńskich, a pojazd może zostać zarekwirowany do momentu uregulowania ew. grzywny. Dlatego warto przed planowanym wyjazdem zakupić plakietkę ekologiczną. Czas oczekiwania na plakietkę sięga do 2 tygodni, dlatego dokumenty należy przesłać z odpowiednim wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem.

 

Zamów duńską plakietkę teraz >>

Zamów francuską vinietę Crit’Air plakietkę teraz >>

lub zadzwoń: 501 846 866
Gdzie są strefy ograniczonego ruchu?
Strefy te znajdują się w następujących duńskich miastach: Kopenhaga, Aarhus, Odense i Aalborg.

 

Strefy ekologiczne w Danii - mapka

Gdzie można kupić plakietkę ekologiczną?
Plakietkę ekologiczną można kupić w najprostszy sposób korzystając z formularza zamawiania na stronie lub poprzez e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Wystarczy przesłać czytelny skan dowodu rejestracyjnego i (w przypadku pojazdów z filtrem cząstek stałych) certyfikatu zamontowanego filtra.

Korzyści z duńskiej plakietki ekologicznej.
Plakietki ekologiczne ułatwiają rejestrację i kontrolę pojazdów w duńskich miastach, w których utworzono strefy ograniczonego ruchu. Ponadto usprawniają one kontrolę ciężkich pojazdów w tych strefach, z czego korzyść wynoszą zarówno kierowcy, jak i administracja. Należy także pamiętać o korzyściach zdrowotnych – strefy ograniczonego ruchu powstają w dużych miastach i mają na celu dbanie o czystość powietrza. W Kopenhadze oczekuje się w wyniku wprowadzenia strefy ograniczonego ruchu zmniejszenia liczby przedwczesnych śmierci o 150 w skali roku.

Zamów duńską plakietkę ekologiczną już dziś w wygodny dla Ciebie sposób.
Poprzez formularz
Poprzez e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

2. Francuska plakietka ekologiczna - Vinieta Crit’Air

Od kwietnia 2017 roku każdy pojazd wjeżdżający do jednej z obecnie 3 stref we Francji musi posiadać odpowiednią plakietkę ekologiczną. Należy pamiętać, że im niższa plakietka tym lepsza norma czystości spalin.