Rozliczenie podatku EURO-VAT z wyjazdów zagranicznych

Euro-Vat Consulting

Prezes – Dr Bert van der Linden

Tel.: +48 725 303 570

E-mail: info@euro-vat-consulting.eu

ul. Słowackiego 4/3

66-400 Gorzów Wlkp.

 

Adres do wysyłki filtrów cząstek stałych FAP /  DPF

Andrzej Matuszewski

Tel.: +48  604 225 240

E-mail: biuro@eurovat.info.pl

ul. Strzelecka 62/64
64-010 Krzywiń

Obecnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Przejdź na STAGE 4

  • PDF

Nasza firma oferuje kompleksowe przejście maszyn z normy STAGE I, II, III na normę STAGE IV. Jako jedyna firma w Polsce dokonaliśmy w maszynach budowlanych i drogowych przejścia z normy STAGE IIIA na Normę STAGE IV.

Wspólnie z kadrą naukową i inżynierami opracowaliśmy własny system oczyszczania spalin, który został zaaprobowany przez DEKRA w Niemczech. Dokonaliśmy tego jako pierwsi i jedyni w Polsce.

Co to jest norma STAGE?

Jest to nazwa dla normy czystości spalin dla wszystkich silników w pojazdach drogowych i niedrogowych (np. koparki, ładowarki, walce) uzgodniona przez organy nadzoru: Europy, Japonii i Stanów Zjednoczonych. O ile w pojazdach drogowych najczęściej znamy tzw. normy Euro 4, Euro 5 czy Euro 6 o tyle bardziej międzynarodowe normy np. dla maszyn stosuje się tzw.  STAGE 1, STAGE 2, STAGE 3 CZY STAGE 4.

Innymi słowy STAGE to przepisy ograniczających emisję szkodliwych składników spalin dotyczących silników wysokoprężnych stosowanych w pojazdach drogowych oraz, ostatnio, również silników wysokoprężnych w pojazdach niedrogowych. Chodzi głównie o tlenek węgla (CO), węglowodory (HC), cząstki stałe (PM) oraz tlenki azotu (NOx).

STAGE I, II, III, IIIA, IIIB, IV - rys historyczny, aktualnie obowiązująca norma

Pierwsze normy emisji spalin dla silników wysokoprężnych o mocy powyżej 37 kW (50KM) stosowanych w pojazdach niedrogowych wprowadzono w 2001 roku (Stage 1). Następnie, określono bardziej rygorystyczne normy emisji spalin norma Stage II oraz norma Stage IIIA wprowadzane w latach 2002-2008. Norma emisji spalin Stage 4 obowiązuje od stycznie 2014


Przepisy Unii Europejskiej dotyczące emisji spalin odnoszące się do silników o mocy 37-560 kW (50 – 760 KM) montowanych w pojazdach niedrogowych.

Przejście do normy Stage IV jest bez wątpienia najbardziej znaczącą z dotychczas wprowadzonych zmian w normach emisji spalin. Przepisy tej normy wymagają zmniejszenia emisji cząstek stałych (PM) oraz zmniejszenia emisji tlenków azotu (NOx). Przepisy normy Stage IV obniżą poziom emisji cząstek stałych (PM) i tlenków azotu (NOx) do niemal zerowego poziomu w 2015 rokiem.

Nasza oferta jest skierowana do wszystkich, których maszyna budowlana, agregat, maszyna rolnicza, ciągnik powinna spełniać normę STAGE 4. Prosimy o kontakt: 605 225 240 lub 725 303 570.