Zdjęcia filtra cząstek stałych oraz inne dotyczące tematu FAP/DPF

  • PDF

CZĄSTKA STAŁA

Zadanie filtra cząstek stałych jest zatrzymanie cząstki i nie przedostanie się jej do płuc. Najgroźniejsze dla życia człowieka są siarczany i tlenki węgla, które przestają się do krwi. Usuwanie filtra cząstek stałych dpf, to nieodpowiedzialne i karygodne postępowanie. Najczęściej jednak wynika to z nieświadomości.

FILTR CZĄSTEK STAŁYCH

Najczęściej zbudowany jest z wkładu filtrującego, obudowy i czujników. Usunięcie, wycinanie dpf może powodować błędy oprogramowania samochodu i nieprzewidywalną pracę innych podzespołów.

CECHY FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH

Filtr cząstek stałych dpf w przekroju.

ZAMONTOWANY FILTR W AUTOBUSIE MAN RH 463 1996 r.

W Polsce najwięcej filtrów cząstek stałych montowanych jest do autobusów. Dzięki temu nie ma chmur dymu za autobusem którym jedziemy. Właściciele takich autobusów mają wiele korzyści. Niestety w Polsce wiele osób usuwa filtr cząstek stałych dpf i zatruwa siebie i innych. Wielu elektroników namawia na usunięcie dpf zamiast poprostu naprawić pojazd. Regeneracja dpf jest znacznie tańsza.

ZAMONTOWANY FILTR W AUTOBUSIE DAF SMIT 1994 r.

ZAMONTOWANY FILTR W AUTOBUSIE SETRA 315 HDH 1998 r.

 

Filtr cząstek stałych dpf w Mazda 6 powoduje, że za pojazdem nie ma chmury dymu chociaż by podczas przyśpieszania. Osoby, które zdecydowały się na usunięcie dpf w Mazda 6 często wracają do naszej firmy by zamontować filtr cząstek z powrotem.