Filtr cząstek stałych fap w Volvo C 30

  • PDF

Prezentujemy usuwanie filtra fap z Volvo C30 z silnikiem 1,6 D4164T w celu regeneracji filtra cząstek stałych.

Najczęstszą przyczyną, z powodu której użytkownicy samochodów Volvo muszą regenerować filtr jest zwiększanie się poziomu oleju oraz wchodzenie pojazdu w stan awaryjny.

Dostęp do filtra fap dla mechanika

Filtr umieszczony jest przy silniku. Demontaż jest stosunkowo prosty dla doświadczonego mechanika. Wystarczy zdjęć opaskę od turbiny oraz odkręcić dwie śruby, które mocują filtr do bloku silnika. Ważne, aby podczas usuwania filtra zwrócić uwagę na czujnik, który umiejscowiony jest pośrodku między filtrem cząsteczek a katalizatorem.

Po udanej regeneracji trzeba będzie z powrotem przykręci dokładnie czujniki. Czujniki mogą być zapieczone, dlatego należy się z nimi ostrożnie obchodzić.

Po wymontowaniu filtra można sprawdzić, czy przy potrząsaniu nie wydobywa się z filtra jakiś dźwięk sugerujący, że wkład filtra cząstek lub katalizator został zbity, potłuczony. Jest to stosunkowo rzadka sytuacja a ponadto nasza firma przed rozpoczęciem regeneracji w przypadku filtrów, które są podejrzane, wykonuje specjalną kamerą podgląd zawartości filtra. Wówczas dokładnie sprawdzany jest wkład filtra i stan każdego z kanalików. Po takim przeglądzie filtr zostaje podany procesowi wieloetapowej regeneracji.

Jeśli masz pytania zadzwoń teraz pod numer: 604 225 240

Otrzymasz odpowiedź czy twój filtr fap lub dpf nadaje się do regeneracji itp.


Jak zregenerować filtr cząstek stałych fap

Aby zregenerować swój filtr wystarczy go wymontować i przesłać do nas. Otrzymasz pół roku gwarancji na filtr. Filtr wróci w doskonałym stanie. I powinien, jeśli nie ma innych usterek w pojeździe, mieć żywotność jeszcze raz taką jak dotychczas. Jeśli na przykład pierwsza regeneracja filtra przypada po 100 tys. km to następna, jeśli inne parametry są zachowane, także powinna nastąpić po około 100 tys.

Nasza firma została uznana przez bardzo wielu mechaników w Polsce za solidność, termin realizacji oraz wsparcie techniczne.