Filtr cząstek stałych fap/dpf w Opel Zafira

Poniżej przedstawiamy filtry cząstek stałych fap/dpf stosowany w Opel Zafira. Filtry fap/dpf stosowane były w tym modelu od 2005 do 2011 roku. Klient zlecił standardową regeneracje po której problem z fapem minął. Było równiż tak, jak to wielokrotnie opisywaliśmy, że filtr nie zapchał się po kilu tysiącach kilometrów, jak to ma miejsce w regeneracji wymuszonej komputerem.

 

W przyapdku tego klienta sytuacja była zabawna, bo zgłosił się on do nas w celu usunięcia filtra, czego oczywiście nie praktykujemy. Nawet jeśli filtr jest zupełnie zepsuty, proponujemy wymianę wkładu lub zamienni. Już po krótkiej rozmowie uświadamiającej klient przyznał, że niezdawał sobie sprawy z większości zagadnień. Przeczytał w Auto Świat, że filtr dpf można wyciąć... co oczywiście jest nieprawdą.

 

Osoby, które zdecydowały się na usunięcie filtra w Opel Zafira wskazują na pojawiąjący się błąd na desce rozdzielczej oraz hałasy z układu wydechowego. Oczywiście odradzamy usunięcie fapa choćbe ze względów finansowych i zdrowotnych. Regeneracja wychodzi znaczniej teniej.

Czytaj więcej o regeneracji filtra cząstek stałych >>

Filtr do wielogodzinnej i wieloetapowej regeneracji należy przesłać pod adres:

Euro-Vat Consulting

ul. Strzelecka 62/64
64-010 Krzywiń

tel. 604 225 240

Filtr po udanej regeneracji zostanie odesłany w ciągu 2 dni. Na filtr dajmy pół roku gwarancji! W rzeczywistości jeśli pojazd nie ma awarii w układzie zasilania, powinien wystarczyć na jeszcze raz taką ilość kilometrów jak dotychczas przed pierwszą regeneracją fap dpf.