Filtr cząstek stałych fap/dpf w Opel Corsa Combo

  • PDF

Prezentowany filtry cząstek stałych fap/dpf stosowany w Opel Corsa/Combo były od 2005 do 2010 roku. Jeśli pojazd jesto prawidłowo użytkownay oraz otrzymuje prawidłowe paliwo, wówczas problemy z fapem są żadkie. Do tej pory niz zdażyło się by filtr cząstek z opla nie poddał się regeneracji.

Jest to typowy filtr typu dpf czyli tzw filtr suchy - bez dodatku środka addytywnego. Zaletą takich filtrów jest większa pojemność wkładu filtrującego, jednak potrzebują one wyższej temperatury regeneracji, co powoduje częste zapchanie filtra dpf w sytuacji gdy kierowca często porusza się w krótkich odcinkach.

 

Oznacza to, że osoby usuwające filtre cząstek w Oplu robią to pochopnie.

Osoby, które zdecydowały się na usunięcie filtra w Opel Corsa i Combo wielokrotnie wskazują na pojawiąjący się błąd na desce rozdzielczej informujący o braku kontroli trakcji. Oczywiście odradzamy usunięcie fapa choćbe ze względów finansowych i zdrowotnych. Regeneracja wychodzi znaczniej teniej.

Czytaj więcej o regeneracji filtra cząstek stałych >>

Filtr do wielogodzinnej i wieloetapowej regeneracji należy przesłać pod adres:

Euro-Vat Consulting

ul. Strzelecka 62/64
64-010 Krzywiń


Filtr po udanej regeneracji zostanie odesłany w ciągu 2 dni. Na filtr dajmy pół roku gwarancji! W rzeczywistości jeśli pojazd nie ma awarii w układzie zasilania, powinien wystarczyć na jeszcze raz taką ilość kilometrów jak dotychczas przed pierwszą regeneracją fap dpf.