Filtr cząstek stałych fap/dpf w VW Crafter

  • PDF

Filtry cząstek stałych w pojazdach takich jak Volkswagen Crafter bardzo często ulegają awarii zapchania. Filtr umiejscowiony jest zaraz pod turbiną w komorze silnikowej. Jeśli jednak pojazd jest eksplotowany na durzych odcinakch pierwsze zapchanie filtra pojawia się dopiero po około 200 tys. km.

 

Jest to typowy filtr DPF, czyli tzw suchy, w którym nie ma środka addtytywnego do dopalania się sadzy w niższej temperaturze. Filtr w Crafter jest ponadto specyficzny pod względem ilości występujących czujników temeratury spalin. W Volkswagen Crafter występują aż trzy. Pierwszy sprawdza temperaturę przed turbosprężarką. Uszkodzenie tego czujnika powoduje przerwywanie automatycznej regeneracji i szybszego zapełnienia filtra. Drugi mierzy teperaturę przed a trzeci za filtrem cząstek DPF.

 

Osoby, które zdecydowały się na usunięcie filtra w Volkswagen Crafter wielokrotnie wskazują na pojawiąjący się błąd na desce rozdzielczej informujący o braku kontroli trakcji. Oczywiście odradzamy usunięcie fapa choćbe ze względów finansowych i zdrowotnych. Regeneracja wychodzi znaczniej teniej.

filtr cząstek stałych VW Crafter

Czytaj więcej o regeneracji filtra cząstek stałych >>

 

Niestety często zdarzają się przetopione filtry cząstek stałych z Volkswagena Craftera  - to wskazówka dla posiadaczy tych aut, aby nie czekać z regeneracją filtra cząstek stałych do ostatniej chwili.
Filtry cząstek stałych występują w VW Crafter o pojemności 2,5 TDI i mocy 65, 80, 100 i 120 kW.

Filtr do wielogodzinnej i wieloetapowej regeneracji należy przesłać pod adres:

Euro-Vat Consulting

ul. Strzelecka 62/64
64-010 Krzywiń


Filtr po udanej regeneracji zostanie odesłany w ciągu 2 dni. Na filtr dajmy pół roku gwarancji! W rzeczywistości jeśli pojazd nie ma awarii w układzie zasilania, powinien wystarczyć na jeszcze raz taką ilość kilometrów jak dotychczas przed pierwszą regeneracją.
filtr cząstek stałych VW Crafter