Naprawa katalizatorów SCR Euro 5 i Euro 6

Regeneracja SCR

  • PDF

Oferujemy najskuteczniejszą regenerację systemów SCR.

Technologia oczyszczania spalin SCR z AdBlue w autobusach, ciężarówach i innych pojazdach z normą Euro 5 i Euro 6 takich jak ciągniki rolnicze, maszyny budowlane jest obecnie najczęściej stosowaną technologią przez producentów w celu spełnienia dużych wymagań redukcji cząstek stałych i NOx. SCR to skrót z angielskiej nazwy technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej.

Regeneracja systemów SCR w autobusach i samochodach ciężarowych

Technologia ta wymaga użycia specjalnego płynu - czynnika nazywanego AUS 32 znanego również jako AdBlue. Powoduje on redukcję tlenków azotu (NOx).

Według producentów system SCR jest najbardziej oszczędnym sposobem na sprostanie ograniczeniom związanym z emisją tlenków azotu a występujący z filtrem cząstek stałych systemem oczyszczania spalin.

Niestety eksploatacja katalizatorów SCR bywa niekiedy problematyczna. Bywa, że system połączony z FAP/DPF zapycha się i trzeba go poddać regeneracji. Zbyt późne poddanie regeneracji filtra cząstek stałych i systemu SCR może grozić jego trwałym uszkodzeniem i doprowadzeniem do kosztownej wymiany.

Nasza firma posiada najskuteczniejsze metody regeneracji systemów SCR.